Jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski od kilku lat króluje w polskich domach. Doskonale sprawdza się zarówno w dużych, jak i małych wnętrzach. Dowiedz się, czym się charakteryzuje, a także dlaczego cieszy się tak dużą popularnością w naszym kraju!

Biel, biel i jeszcze raz biel

W typowo skandynawskim wnętrzu królują jasne kolory, w tym przede wszystkim biel, ale także odcienie szarości oraz delikatny beż. Takie kolory nie tylko optycznie powiększają wnętrze, ale także dodają światła i energii. Wielu z was zastanawia się teraz pewnie, jak tak jasne pomieszczenie może być ciepłe? Otóż dzieje się tak dzięki licznym dodatkom charakterystycznym dla tego stylu.

Dodatki w stylu skandynawskim

Kolejną cechą charakterystyczną skandynawskiego mieszkania są liczne dodatki, w tym poduszki, pledy i świeczki oraz obrazy. Akcesoria tekstylne najczęściej wykonane są z naturalnych materiałów. Ramy obrazów czy plakatów to zwykle naturalne drewno, którego w skandynawskich wnętrzach także nie brakuje. Dodatki stanowią element, który nadaje charakteru skandynawskim wnętrzom. Zwykle są w mocniejszych kolorach, z wyrazistymi strukturami i ciekawymi formami.

Stolik w stylu skandynawskim

Meble i podłogi

Podłoga zwykle to drewniane panele lub naturalne deski w jasnych kolorach. Meble z kolei to minimalistyczne formy w białych barwach lub odcieniach naturalnego drewna.

Skandynawia we wnętrzu

Podsumowując, chcąc urządzić wnętrze w stylu skandynawskim pamiętajmy o takich aspektach jak:

  • jasne kolory
  • ciepłe dodatki
  • proste meble
  • delikatne oświetlenie


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *