Nasz wspaniały salon.

Kiedy planujemy przeprowadzkę do naszego nowego, wymarzonego domu zaczynamy planować wystrój poszczególnych pomieszczeń. Ludzie zazwyczaj zaczynają od kuchni, albo od salonu, bowiem te dwa miejsca dają najwięcej pola do popisu i sprawiają, że chcemy je idealnie urządzić. Pewnie głównie dlatego, że tam spędzamy jak najwięcej czasu. W kuchni jest to raczej czas spędzony na przygotowywaniu posiłków dla rodziny, ale za to salon to miejsce, w którym zazwyczaj podejmujemy gości i dalszą rodzinę.

Tam spędzają oni czas i chcąc nie chcąc rozglądają się, oceniają, porównują. A poza tym my także chcielibyśmy przecież, aby salon był miejscem przytulnym. Takim, do którego będziemy tęsknić, gdy jesteśmy w pracy, albo gdzieś indziej z dala od domu. Dlatego też wystrój salonu powinien być dokładnie taki, żeby nam odpowiadał, a przy okazji spełniał kilka istotnych funkcji.

Wiele osób posiada bowiem niewielkie mieszkania, więc goście, którzy są zamiejscowi i odwiedzają nas raz na jakiś czas, nie tylko jedza w salonie i rozmawiają z nami, ale często tam także śpią. Dlatego też wystrój salonu powinien uwzględniać także to, że od czasu do czasu staje się on sypialnią dla gości. Wygodna kanapa więc jak najbardziej, ale najlepiej rozkładana.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge