Archiwa kategorii: Pokój

Wielofunkcyjne meble do kawalerki

Prawdziwą zmorą wielu kawalerek jest problem z przechowywaniem w nich rzeczy użytkowych. Stosunkowo często zdarza się, że ludzie mieszkają w kawalerkach zdecydowanie dłużej niż by chcieli, a rzeczy – które gdzieś trzeba przecież trzymać – przybywa i przybywa.

Mieszkania sobie raczej nie powiększymy, trzeba więc chwytać się coraz lepszych sposobów na wykorzystanie każdej wolnej przestrzeni. A sposoby na to bywają oczywiste bardziej lub mniej. Niektóre z nich przedstawiono poniżej.

W naszym living roomie doskonale sprawdzą się pufy – meble, które z jednej strony można wykorzystać do siedzenia, a z drugiej pozwalają na przechowywanie licznych drobiazgów. Zazwyczaj są do tego na tyle niskie, aby z powodzeniem zmieściły się pod standardową ławę.

W kuchni natomiast można pomyśleć o systemie rurek i haczyków np. nad zlewem. Jest to doskonałe miejsce m.in. na powieszenie mniejszych garnków czy niemieszczących się w szafkach kubków.

Pomiędzy kuchnią a pokojem – oczywiście jeśli nie ma tam ściany – świetnie może się tymczasem sprawdzić ażurowy regał, który będzie użyteczny dla obydwu tych pomieszczeń.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by częściowo ograniczyć jego użyteczność tylko do jednego pomieszczenia poprzez montaż drzwiczek i ścianki na niektórych półkach, lub wykorzystać do tego chociażby szafę.

To oczywiście nie są wszystkie ciekawe rozwiązania przechowywania przedmiotów codziennego użytku. Warto szukać innych wielofunkcyjnych mebli – każda uzyskana dzięki nim dodatkowa przestrzeń jest w kawalerce na wagę złota.