Archiwa kategorii: Salon

Nasz wspaniały salon.

Kiedy planujemy przeprowadzkę do naszego nowego, wymarzonego domu zaczynamy planować wystrój poszczególnych pomieszczeń. Ludzie zazwyczaj zaczynają od kuchni, albo od salonu, bowiem te dwa miejsca dają najwięcej pola do popisu i sprawiają, że chcemy je idealnie urządzić. Pewnie głównie dlatego, że tam spędzamy jak najwięcej czasu. W kuchni jest to raczej czas spędzony na przygotowywaniu posiłków dla rodziny, ale za to salon to miejsce, w którym zazwyczaj podejmujemy gości i dalszą rodzinę.

Tam spędzają oni czas i chcąc nie chcąc rozglądają się, oceniają, porównują. A poza tym my także chcielibyśmy przecież, aby salon był miejscem przytulnym. Takim, do którego będziemy tęsknić, gdy jesteśmy w pracy, albo gdzieś indziej z dala od domu. Dlatego też wystrój salonu powinien być dokładnie taki, żeby nam odpowiadał, a przy okazji spełniał kilka istotnych funkcji.

Wiele osób posiada bowiem niewielkie mieszkania, więc goście, którzy są zamiejscowi i odwiedzają nas raz na jakiś czas, nie tylko jedza w salonie i rozmawiają z nami, ale często tam także śpią. Dlatego też wystrój salonu powinien uwzględniać także to, że od czasu do czasu staje się on sypialnią dla gości. Wygodna kanapa więc jak najbardziej, ale najlepiej rozkładana.

 

Piękny salon.

Każda pani domu chce mieć piękny salon. Chce żeby przychodziły do niej koleżanki i jej zazdrościły tego, co tam ma. Pięknych mebli i cudownych firanek. Idealnie dobranych narzut na fotele i kanapę oraz pięknych wazoników i innych tego typu rzeczy. Dlatego tez kiedy zabieramy się za urządzanie mieszkania wystrój takiego pomieszczenia, jak salon jest kwestia bardzo, bardzo ważną.

Kogo poprosić aby zaplanował nam wystrój salonu? Lepiej zdać się na siebie i swój gust czy może sięgnąć po pomoc od kogoś, kto lepiej zna się na urządzeniu mieszkania i podpowie nam takie rozwiązania, o jakich nam się nie śniło. Można od czasu do czasu zaufać profesjonaliście. Zwłaszcza, że remontów w salonie nie robi się co roku. Lepiej wiec zrobić jeden, porządny remont raz, a nie zmieniać wystrój salonu co pół roku, bo coś nam się nie podoba, albo wydawało nam się, że jakieś rozwiązanie będzie funkcjonalne a nie jest.

Bo właśnie funkcjonalność i estetyka powinny się składać na wystrój salonu. Odpowiednio zbalansowane stworzą przytulne i ładne miejsce, w którym będzie nam nie tylko przyjemnie, ale i wygodnie, co również jest kwestią niezmiernie ważna. Zwłaszcza, gdy ma się małe mieszkanie i toczy się walkę o wykorzystanie każdego metra kwadratowego.

 

 

Rewolucja w salonie.

Możemy się denerwować, że nasze mieszkanie od lat wygląda tak samo, a możemy coś z tym zrobić i zaprowadzić rewolucję. Najlepiej zacząć wtedy od salonu bo to takie miejsce, w którym spędzamy dużo czasu sami, ale przede wszystkim spędzamy go także z gośćmi, którzy z pewnością zauważą, że coś zmieniliśmy. Dlatego też warto pomyśleć o zmianach i zaprowadzić je jak najszybciej, aby cieszyć się, że mamy zupełnie nowy wystrój naszego salonu.

Możemy zrobić mały remoncik, albo delikatną rewolucje. Wcale nie musimy przecież wymieniać wszystkiego, mebli i sprzętów, nie musimy zrywać podłogi i przemalowywać ścian. Wystarczy, że wymienimy zasłony i wstawimy na ich miejsce jednokolorowe rolety o wyraźnej barwie. Każdy kto odwiedzi nasz salon, będzie wiedział już na wstępie, że zmienił się jego wystrój. Możemy także kupić nowy dywan, który będzie ozdobą dla salonu i z pewnością przyciągnie uwagę swoim rozmiarem lub nietypowym wzorem. To ważne, aby taki dywan podobał się nam. Możemy np. w ramach nowego wystroju salonu pozbyć się telewizora. To dopiero będzie rewolucja i z pewnością taki nowy wystrój wyjdzie nam na dobre, a salon stanie się zdecydowanie bardziej przytulnym miejscem.

 

W salonie.

Odpowiednie dobranie gadżetów do salonu to z pewnością coś, co stanowi nie lada wyzwanie. Wyszukanie odpowiednich gadżetów i takie ich skomponowanie, aby wystrój salonu był spójny, elegancki i funkcjonalny to nie lada wyzwanie. Ale przecież można to zrobić. Jeśli nie uda nam się samemu, to zawsze możemy o pomoc poprosić kogoś, kto także się na tym zna. Kogoś, kto jest architektem wnętrz lub jest osobą obdarzoną dobrym smakiem i poczuciem elegancji.

Bowiem wystrój salonu jest naprawdę ważny. To wizytówka mieszkania. Miejsce, do którego wprowadzamy gości, gdy nas odwiedzają, miejsce, gdzie ich podejmujemy, gdzie chcemy aby czuli się oni dobrze. My sami także chcemy czuć się dobrze. Dlatego tez bardzo wiele osób wystrój salonu przeprowadza w taki sposób, że wiesz tam np. ważne dla siebie pamiątki, choćby zdjęcia z ważnych uroczystości, albo zdjęcia z podróży. Stawia tam także się wiele bibelotów, pamiątek z różnych miejsc i sytuacji. Wszystko to sprawia, że salon jest przytulny i miło się w nim siedzi. Nie trzeba do tego zbyt wiele wysiłku. Wystarczy się otworzyć na zmiany i potraktować wystrój salonu, jako coś oczywistego i przyjemnego. Coś, co nie jest trudne, a może stać się naprawdę dobra zabawą.

 

W pięknym salonie.

Kiedy chcemy zmienić wystrój mieszkania zaczynamy od jego centralnego punktu, a wiadomo, że jest to salon. Salon czyli pokój gościnny. Pokój gdzie najczęściej stoi telewizor. Pokój, w którym jemy obiady z rodziną i w którym podejmujemy gości. Salon to takie miejsce, które sprawia, że nasze mieszkanie jest pełne życia. To także miejsce, które najczęściej najwięcej mówi o właścicielu mieszkania. Tam bowiem znajdują się najważniejsze dla niego rzeczy, pamiątki z podróży, zdjęcia czyli wszystko to, co buduje atmosferę salonu i wpływa na jego wystrój. Więc zmiany także zachodzą tutaj.

Najczęściej jednak gdy chcemy zmienić wystrój salonu to nie pozbywamy się tych pamiątek. Wręcz przeciwnie. Często coś zmieniamy, aby uwypuklić ich znaczenie, żeby je podkreślić, żeby ich jeszcze więcej dorzucić. Jednak jeśli chodzi o zmiany to często jest to przemalowanie salonu na inny kolor. Kolor ścian bowiem się szybko nudzi, a teraz jest tyle różnych kolorów, że możemy dobrać dokładnie taki, jaki nam się najbardziej podoba. To doskonałe rozwiązanie. Coś, co z pewnością nam się spodoba, gdy będziemy chcieli pobawić się trochę i zmodyfikować wystrój salonu.

Zmiany w salonie!

Kiedy chcemy coś zmienić w mieszkaniu często zaczynamy od salonu. Przez to, że w tym pomieszczeniu spędzamy dość dużo czasu to często nam się ono nudzi i chcielibyśmy czegoś nowego. Czegoś co będzie oryginalne i ładne. Więc kiedy nadchodzi wiosna, albo jakiś moment przełomu zaczynamy rozważać zmianę wystroju salonu.

Nie ejst to takie trudne, bo wcale nie trzeba robić generalnego remontu, wystarczy kilka sztuczek, kilka chwytów, kilka drobiazgów lub pociągnięć pędzlem, aby nasz salon stał się zupełnie innymi miejscem.

Jeśli bowiem chodzi o wystrój takiego miejsca, jak salon to mamy naprawdę wiele możliwości. Możemy zmienić meble, albo nawet nie wymieniać mebli, ile zmienić obicia w meblach, kupić nowe narzuty i okaże się, że nasz salon wygląda inaczej. Możemy zdecydować się na bardziej radyklany krok jeśli chodzi o wystrój salonu i przemalować ściany. A możemy zrobić to mniej spektakularnie i przemalować tylko jedną. Wówczas także osiągniemy efekt. Możemy dokupić coś, co sprawi, że salon nabierze zupełnie nowej formy, np. jakaś piękną, zwracająca na siebie uwagę lampę stojącą. Wtedy nagle okazuje się, że to niby nasz stary salon, ale jednak odrobine inny. Jest wiele takich możliwości jeśli chodzi o nowy wystrój salonu.

 

Jak urządzić salon?

Kiedy planujemy wystrój salonu powinniśmy pamiętać, że salon to nie tylko wygodna kanapa lub fotel, najlepiej bujany, ale i mnóstwo drobiazgów, które tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca i sprawiają, że chcemy tam jak najczęściej i jak najdłużej przebywać.

Dlatego tez lepiej zadbać o to zawczasu i tak zaplanować wystrój salonu, żebyśmy zarówno my, jak i nasi goście czuli się tam naprawdę dobrze. Przecież wystrój salonu to także dywan lub wykładzina. Jakieś miękkie coś, na czym będziemy mogli położyć stopy. To ciekawe zwłaszcza dla gości, którzy najczęściej przychodząc do nas do domu zdejmują buty. Niektórzy jednak nie decydują się na nic takiego i eksponują w salonie tylko i wyłącznie solidną i piękną zarazem drewniana podłogę.

Salon to również obicia – foteli i kanapy oraz zasłony na oknach, firanki i rolety. Wszystko utrzymane w preferowanej przez nas kolorystyce. Takie, żeby pasowało i żeby było przyjemne dla oczu. Po prostu chcemy się w salonie dobrze czuć, skoro to miejsce, gdzie przebywamy aby się zrelaksować. Warto też aby salon urządzić sobie w takim miejscu, gdzie wpada dużo słońca bo to o wiele przyjemniej siedzieć w nasłonecznionym pokoju w letni dzień niż w ciemnym.

 

 

Urządzanie salonu to wyzwanie.

Kiedy mamy się wprowadzić do naszego nowego, często wymarzonego od dawna, domu, wówczas rozbudza nam się wyobraźni i włącza syndrom projektanta wnętrz. Szukamy w Internecie, w sklepach, na targach staroci przedmiotów, które wzbogaca nasze mieszkanie.

Często zaczynamy od salonu, bowiem jego wystrój jest czymś naprawdę bardzo ważnym. Salon to centralny punkt każdego mieszkania. Zazwyczaj wybieramy na salon największe pomieszczenie w domu i chcemy go później wypełnić ładnymi, dobrze dobranymi przedmiotami. Dlatego tez warto zastanowić się nad tym, jak powinien przebiegać wystrój salonu. Otóż zaczynamy od ścian i podłogi. Stanowią one rdzeń salonu. Powinny być odpowiedniej jakości – podłogi i odpowiedniego koloru – ściany. Podłoga w salonie zawsze dobrze będzie wyglądać kiedy jest drewniana. Szlachetne, lite drewno nadają takiemu miejscu przytulności i sprawia, że jest tam nam bardzo przyjemnie. Jeśli chodzi za to o kolor ścian to tutaj jest całkowita dowolność, wszystko zależy od tego, jakie kolory lubimy i wśród jakich czujemy się dobrze. Do tego potem dobieramy odpowiednie meble.

Mebli jest wiele rodzajów, są bowiem przeróżne style i wszystkie one są dobre, ale to, co ustawimy zależy od tego, co nam się najbardziej podoba. Do tego dobieramy żaluzje lub zasłony, a czasem rolety oraz różne inne dodatki, jak lampy i bibeloty, obrazy lub zdjęcia na ścianach.

 

Jaki wystrój salonu?

Kiedy planujemy to, jak wystroimy nasze mieszkanie i jak wszystko do niego dobierzemy najczęściej zaczynamy od salonu. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim dlatego, że w salonie najczęściej spędzamy najwięcej czasu, gdy jesteśmy w domu z całą rodziną, a nawet sami, a także to właśnie tam wprowadzamy gości, gdy jest jakaś okazja.

Często rodziny z dziećmi, które mają naprawdę małe mieszkania w salonie także śpią, więc w nocy salon zmienia się w sypialnię, a w dzień jest pokojem dziennym, gdzie przyjmuje się gości, ogląda telewizję czy też po prostu odpoczywa po pracy. Dlatego tez trzeba zadbać o to, aby wystrój salonu spełniał zarówno funkcje estetyczną, jak i funkcjonalna.

Chodzi o to, aby w salonie było ładnie, ale także żebyśmy mogli piękną kanapę rozłożyć i przespać się na niej w nocy lub zaproponować taki nocleg naszym gościom. Dlatego też musimy wiedzieć to wcześniej, zanim wniesiemy meble do salonu. Najlepiej poprosić kogoś, kto jest profesjonalistą w tej dziedzinie, aby nam pomógł salon zaprojektować. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że wszystko będzie idealnie, i ładnie i funkcjonalnie. Dobrze zadbać także o jakieś ciekawe dodatki do tego pomieszczenia, aby wystrój salonu był oryginalny i z charakterem.

 

Salon, ważne miejsce.

Okazuje się, ze salon, jako centralne miejsce w każdym domu powinien być bardzo dobrze rozplanowany, a jego wystrój to coś, nad czym należy się naprawdę zastanowić. Zwłaszcza kiedy mamy małe mieszkanie i salon spełnia różne funkcje, bo czasem jest także sypialnia, a nawet sypialnią dla gości.

Dlatego tez wystrój salonu warto dobrze rozplanować. Trzeba zadbać o to, aby był funkcjonalny i wygodny. Bowiem zazwyczaj w takim salonie przebywamy bardzo często i długo. W salonie ogląda się telewizję, samemu albo z rodziną, albo ze znajomymi gdy leci mecz reprezentacji lub w zawodach startuje Justyna Kowalczyk. W salonie można także usiąść i poczytać książkę czy gazetę albo po prostu wyciągnąć się w fotelu lub na kanapie, żeby porozmawiać z przyjaciółką czy mężem.

Dlatego wystrój salonu powinien uwzględniać wszystkie te kwestie. Czyli przede wszystkim warto, aby była tam wygodna kanapa lub fotele. Dobrze by było żeby narzuty pasowały do koloru ścian, a kolor ścian współgrał z firanami, zasłonami lub żaluzjami. Wszystko to składa się na wystrój salonu. Bowiem te czynniki muszą być odpowiednio wyważone i dobrane tak, aby tworzyły spójną całość. Wtedy mamy ochotę w takim salonie przebywać jak najdłużej.