W jakim stylu urządzić kawalerkę?

Dla wielu ludzi ich pierwszym samodzielnym mieszkaniem jest kawalerka. Często zdarza się, że nie jest ona zbyt przestronna i trzeba porządnie się nagłówkować, aby odpowiednio już urządzić. Jaki styl najlepiej jest wybrać i jak ją udekorować?

Jaki styl wybrać dla kawalerki?

Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie. Najważniejsze abyś Ty czuł(a) się tam dobrze! To jest Twoja przestrzeń i powinna Ci się ona podobać. Oczywiście należy wziąć pod uwagę pewne rozwiązania, które sprawią, że Twoja kawalerka będzie bardziej funkcjonalna. Jeżeli mieszkanie ma niewielką powierzchnię, ale jednocześnie sufity w ni, umieszczone są wysoko – warto rozważyć styl loft. Jak go zaimplementować?

Po pierwsze, usuń te ściany wewnętrzne, które nie są niezbędne. Dzięki otwartej przestrzeni w Twoim mieszkaniu powstanie naturalny przepływ światła i powietrza. Samo lokum wyda się również znacznie większe. W takim przypadku „pokoje” w mieszkaniu możesz wyznaczyć dzięki właściwemu ułożeniu mebli lub dywanów wyznaczających „strefy”.

Po drugie, wykorzystaj przestrzeń pod sufitem. Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie antresoli w mieszkaniu. Możesz umieścić na niej materac i stworzyć tam swoją sypialnie. Jeżeli mieszkanie jest naprawdę wysoki, to na antresoli zamiast łóżka możesz postawić nawet kanapę lub biurko. Wszystko zależy od Twojej fantazji.

Jak urządzić kawalerkę – kilka rad

Pionowe szafki i regały

Oszczędź cenną powierzchnię i wykorzystaj dostępną w mieszkaniu przestrzeń. Zrób to dzięki pionowo zorientowanym meblom do przechowywania rzeczy. Najlepiej sprawdzą się wysokie i wąskie regały i szafki. To rozwiązanie pozwoli Ci uzyskać największą możliwą przestrzeń do przechowywania.

Stojak na kuchenne przybory

W kuchni użyj stojaka na przybory, aby uniknąć bałaganu w szufladach lub szafce. Możesz również powiesić na ścianie nad zlewem panel z haczykami do zawieszenia potrzebnych rzeczy. W ten sposób możliwe jest również zamontowanie suszarki do naczyń, choć ta zajmuje znacznie więcej miejsca.

Pod łóżkiem też jest miejsce

W sypialni możesz zdecydować się na łózko z szufladami umieszczonymi pod materacem. Możesz wypełnić je np. butami lub pościelą. Jeżeli spodobało Ci się jednak inne łóżko – bez szuflad – to wciąż możesz wykorzystać przestrzeń pod nim. Wystarczy, że umieścisz tam dostosowane pojemniki do przechowywania rzeczy.

Wybierz obłe kształty

Użyj mebli z zaokrąglonymi krawędziami. Twój pokój może przypominać trochę pudełko. Na szczęście właściwie dobrane meble dodadzą mu trochę wymiaru i pozbędą się monotonnego wizerunku. Świetnie sprawdzi się okrągły stolik lub poduszki rzucone na kanapę lub fotel. Zamiast prostych ramek rozważ użycie takich o bardziej opływowych kształtach.

Zawieś na ścianie coś dużego

Zdecyduj się na powieszenie większego dzieła sztuki na głównej ścianie. To – w przeciwieństwie do wielu rozproszonych, małych ramek – pozostawi na ścianie sporo przestrzeni i uczyni ją wizualnie większą. Świetnie również może sprawdzić się wiszące lustro, które – tak jak w windzie – optycznie powiększy pomieszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *